Světový den boje proti AIDS - 1. prosince 2015

Ústav zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci Vás ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc srdečně zve na besedu s tématem HIV/AIDS vedenou HIV pozitivním lektorem.

Beseda se uskuteční v rámci Světového dne boje proti AIDS v úterý 1. prosince 2015 od 8:50 v univerzitní aule budovy G.

Z důvodu konání besedy je vyhlášeno v době výukového bloku 8.50 - 10.25 ředitelské volno pro všechny studenty Ústavu zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci.

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Listopad 2015 15:28

Nová Metodika zpracovávání kvalifikačních prací

Pro studenty ÚZS TUL byla vydána nová Metodika zpracovávání kvalifikačních prací pod ISBN 978-80-7494-259-4. Tato metodika nabývá účinnosti ke dni 1. 12. 2015. Plný text metodiky je k dispozici na webových stránkách ÚZS TUL v sekci Metodické manuály.

Tato metodika ruší Metodický manuál pro vypracování kvalifikační práce 2012/2013.

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Listopad 2015 11:53

Ústav zdravotnických studií na Gaudeamu v Brně Tisk Email
Ústav zdravotnických studií se jako součást Technické univerzity v Liberci prezentoval na XXII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS 2015 Brno, který se konal ve dnech 3. – 6. listopadu 2015. TUL včetně ÚZS patřila mezi 213 samostatných vystavovatelů. Kromě tuzemských škol bylo na Gaudeamu zastoupeno 65 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 11 zemí, jako např. z Velké Británie, Nizozemska, Dánska a Švýcarska.
Zájemců o studium na ÚZS TUL z řad návštěvníků veletrhu bylo opravdu hodně. Všichni potencionální zájemci si u univerzitního stánku mohli na pacientském simulátoru prakticky vyzkoušet některé odborné výkony, jako např. zavést endotracheální rourku.
Více pro představu o prezentaci ústavu naleznete v naší fotogalerii.
   gp2015
Aktualizováno Úterý, 10 Listopad 2015 14:29

Kurzy první pomoci pro zaměstnance Technické univerzity v Liberci Tisk Email

Se začátkem akademického roku byl na Ústavu zdravotnických studií TUL opět zahájen Kurz první pomoci pro zaměstnance TUL. Kurz je určen pro zaměstnance TUL a je stále bezplatný. Výuka probíhá v učebnách ústavu. Přednášejícími jsou lektoři ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, p.o.

V teoretickém bloku jsou posluchači seznámeni s nejčastějšími akutními stavy bezprostředně ohrožujícími život nebo zdraví člověka, dále se specifiky volání na linku 155 a 112 a informováni o možnosti využití telefonicky asistovaných služeb operačních středisek záchranných služeb. Na teorii navazuje praktický nácvik zaměřený na poskytování první pomoci včetně kardiopulmonální resuscitace.

Kurzy budou probíhat až do listopadu 2015 a je stále možné se na ně přihlásit na odkaze: https://skoleni.tul.cz. Fotografie z některých termínů kurzu naleznete již nyní v naší fotogalerii.

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Říjen 2015 18:47

Ústav zdravotnických studií na Gaudeamu v Nitře Tisk Email
Ústav zdravotnických studií TUL se prezentoval na evropském veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Nitra, který se konal ve dnech 14. a 15. října 2015. TUL včetně ÚZS patřila mezi 234 vystavujících subjektů a fakult. Kromě zástupců ze Slovenské a České republiky se na Gaudeamu zúčastnili také vystavovatelé z Velké Británie, Nizozemska, Dánska a Švýcarska. Veletrh navštívilo celkem 4 775 návštěvníků včetně 108 výchovných poradců a pedagogů středních škol. Fakt, že o TUL a o studium na ÚZS se zajímalo opravdu mnoho návštěvníků tohoto veletrhu, dokazují i fotky, které si můžete prohlédnout v naší fotogalerii    gp2015
Aktualizováno Pátek, 30 Říjen 2015 14:41